Agregaty prądotwórcze do traktorów – energia dla rolnictwa

Agregat do traktoraStałe i coraz większe uzależnienie od energii elektrycznej wszystkich gałęzi przemysłu zmusza do poszukiwania zastępczych i niezawodnych źródeł zasilania w energię elektryczną. Problem ten dotyka także gospodarstwa rolne. Wszędzie tam, gdzie dostępny jest ciągnik rolniczy, możliwe jest stosowanie agregatów prądotwórczych do traktora.

Agregaty prądotwórcze tego rodzaju są napędzany wałkiem odbioru mocy z ciągnika rolniczego. Rozwiązanie takie jest najtańszym możliwym sposobem uniezależnienia się od przerw w dostawie energii elektrycznej z sieci energetyki zawodowej. Agregat prądotwórczy zbudowany jest z dwóch elementów:

  1. generatora prądu, współpracującego z
  2. przekładnią, dostosowującą obroty wałka ciągnika rolniczego do wymaganych przez generator obrotów.

Te dwa elementy zostały zabudowane na ramie z trzypunktowym zawieszeniem, pozwalającym na zespolenie z ciągnikiem rolniczym, a także przewożenie agregatu prądotwórczego. W zależności od zastosowanego generatora i wymaganej przez niego prędkości obrotowej (1500/3000 obr./min), wałek odbioru mocy ciągnika rolniczego powinien obracać się z prędkością 370, lub 430 obr./min. Rozwiązanie takie, czyli agregat prądotwórczy bez własnego silnika napędzającego generator, znacznie obniża wydatki związane z zakupem i późniejszą eksploatacją urządzenia, uwalniając Użytkownika od wydatków związanych z serwisowaniem silnika. Prostota urządzenia pozwala korzystać z niego bez konieczności posiadania umiejętności obsługi silników spalinowych, oraz układów kontroli i sterowania stosowanych w standardowych agregatach prądotwórczych.

Przy doborze agregatu prądotwórczego do ciągnika należy brać pod uwagę moc urządzeń, jakie mają być z niego zasilane oraz moc, jaką dysponujemy na wałku odbioru mocy ciągnika. Dobór powinien uwzględniać prądy rozruchowe urządzeń, a także kolejność z jaką będą uruchamiane. Zapraszamy do analizy zawartych na stronie danych technicznych produkowanych przez nas agregatów. Proponujemy także pomoc techniczną i służymy fachowymi radami związanymi z doborem i eksploatacją odpowiedniego urządzenia zasilającego.